Civil kurázsi

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Civil kurázsi

„Az utóbbi években egyre több megváltozott munkaképességű tud elhelyezkedni, de még mindig körülbelül csak minden tizediknek jut munka. A foglalkoztatásban élenjár a Szimbiózis Alapítvány…” - adta hírül jó másfél esztendeje az egyik napilap. S nincs ez másként ma sem...

Öko-sziget, vásár-tér, művész-tér, „csendesülő”, családi sziget és ehhez hasonlók várják mindazokat, akik július 8-án szombaton ellátogatnak a Gárdonyi Géza Művelődési Házba, mely otthont ad a II. Miskolci Örömünnepnek.

Sikeresen zárult a 2017-ben megrendezett bohócdoktor iskola, ahol 12 lelkes bohócdoktor kapta meg a Karitáció Alapítvány által megszervezett oktatás záró akkordjaként az elismerő oklevelét.

Osztálykirándulást adtak a mesedoktorok

Kórházak, gyermekosztályok mesekönyv állományának bővítése céljából óvodai csoportok, általános iskolai osztályok, középiskolás csapatok részvételével a Mátrix Közhasznú Alapítvány által több éve sikeresen működtetett Mesedoktorok mesekönyv gyűjtő akciót szerveztek....

A Lions Clubok Nemzetközi Szövetségét, a Lions Clubs Internationalt Melvin Jones alapította 1917-ben az Egyesült Államokban. A jószolgálati célokkal alapított szervezet folyamatos fejlődésének eredményeképp a Lions mozgalom ma 206 országban van jelen.

Kutyás bemutatóval egybekötött vásárt tartott a Vakok és Gyengénlátók Miskolci Egyesülete 2017. május 23-án 10 órától. A vakvezető kutyabemutató mellett a legújabb segédeszközökkel ismerkedhettek meg a látássérültek.

A Gyermeknapra várták a kórház kis betegeit 2017. május 22-én 15 órakor a Gyermek egészségügyi Központba.

A 4 + 1 alkalmas játszóház a megyében integráltan tanuló látássérült gyermekeknek és családtagjaiknak teremtett kapcsolatépítési alkalmat, a sorstársakkal való közös gondolkodási lehetőséget.

Az „Ecsetre fel a Gyermekekért” egy önfinanszírozású önkéntes kampány, amelyet Dr. Mannheim Viktória okl. mérnök-közgazdász hozott létre még 2011-ben. A ma már közel 200  önkéntes részvételével működő kampány keze alatt 2017.

Gyereknapot tart a Velkey László Gyermek Egészségügyi Központ 2016. május 22-én 15 órakor.