Közélet

Szombattól harmadfokúra emelik a hőségriasztást Magyarországon

Meghosszabbította az országos tisztifőorvos a Magyarország egész területére érvényes hőségriasztást. A korábban június 23-án, kedden éjfélig elrendelt másodfokú hőségriasztás június 26-án, pénteken 24 óráig marad érvényben, majd a fokozódó kánikula miatt június 27-én, szombaton 0 órától június 30-án, kedden 24 óráig harmadfokúra emelik a riasztást. Az intézkedésről a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ, valamint a BM Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság adott ki közös közleményt a HungaroMet előrejelzése alapján.

Közélet

Az automatikus mérőállomásokon a szálló por (PM10) koncentráció túllépte a tájékoztatási küszöbértéket ezért a 306/2010. (XII.23.) Korm. rendelet és a 30/2013.(X.1.) önkormányzati rendelet alapján Miskolcon elrendelték a füstköd-riadó tájékoztatási fokozatát....

Ezt csak megszállottként lehet csinálni – vallja Krajnyák Zoltán, a Miskolci Vadaspark zoopedagógusa

Negyven éves a Bükki Nemzeti Park. Az elmúlt 40 évről és nemzeti örökségünk védelméről a Bükki Nemzeti Park kommunikációs és ökotúrisztikai osztályának vezetőjével Paulikovics Ildikóval Soós András beszélgetett.

Gázszivárgás Miskolcon - Száraz Gábor a Tigáz szóvivője nyilatkozott a Csillagpont Rádiónak

A téllel nemcsak a szép havazás és a hűvös idő, jár együtt. A hó megmarad és marad a bosszúság, csúszós utak eltakarítatlan járdák.Kinek kell eltakarítani és honnan a havat annak járt utána Soós András.

Zsúfolásig megteltek a hajléktalanszállók - A Vöröskereszt nappali melegedője éjszaka is nyitva áll. A fedél nélküli emberekről Miskolcon három szervezet utcai szolgálattal, étkezési lehetőséggel, nappali melegedővel, és éjjeli menedékhellyel gondoskodik.

Egyfajta „leltárra”, azaz évet értékelő beszélgetésre invitálták a Csillagpont Rádióba Kiss Gábort, Miskolc város alpolgármesterét.

Ismét elindult a szépkorúak alap és emelt szintű informatikai képzése a miskolci Kandó Kálmán Szakgimnáziumban. Az oktatási intézményben ünnepélyes keretek közt köszöntötték a képzésben résztvevő szépkorúakat és az őket oktató diákokat.

Nyílt napot tartottak a Miskolci Állategészségügyi telepen 2016. november 19-én ahol a létesítmény új igazgatója Sallai Anna is bemutatkozott. A Csillagpont Rádióba meghívtuk az igazgatónőt, akivel Soós András beszélgetett.

Iskolafogászati ellátás és a fogszabályozás - interjú Dr. Koch Erzsébet fogszakorvossal