Civil kurázsi

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Civil kurázsi

Jótékonysági futóversenyt szervez a Sok Kis Kéz Közhasznú Egyesület május 25-én Sajóbábonyban. 2, 5 és 10 km-es távokra lehet leadnia nevezéseket, előnevezni május 19-ig lehet a www.sokkiskez.hu oldalon.

Ma indul a MOL Helyi Érték programjának közönségszavazása országszerte 40 körzetben, körzetenként 2-3, az első fordulón továbbjutott civil szervezet van versenyben.

AZ ÉHEZÉS NEM ISMERI AZ ÉVSZAKOT szlogennel indít gyűjtőakciót a Magyar Vöröskereszt és az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen („Universities Fighting World Hunger”) miskolci egyetemi csoportja. Április 3-án, szerdán induló három napos kampányukat a Campuson tartják....

Mese, Márvány, Menta és további hét testvére, nevelőszülőkre vár. Igaz, csak átmeneti jelleggel, hiszen ez a lényege a kölyöknevelő programnak, amelynek során civilek is részt vehetnek a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola kutyakiképzésében.

Az elmúlt héten, szombaton délelőtt megtelt a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ Játszóháza.

„Érzékszervek birodalmában” elnevezéssel indult a Látás-Mód Alapítvány új programsorozata, amely egy pályázati projekt keretében valósul meg.

A jóga nem csupán testmozgás, hanem életforma – hangsúlyozta a Csillagpont Rádió Rendelő című műsorában Soós László jógaoktató, természetgyógyász, aki negyedszázada alapította az egyesületet.

Olyan érzés ez, mint mikor egy gyerek felnő és kirepül a családból. Mondta az elválásról a feladatát teljesítő Büdi István, a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola „Kölyöknevelő programjának”egyik résztvevője.

Hagyomány már, hogy a Magyar Rákellenes Liga Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Szervezete és a PR-MED Bt. évente egy alkalommal ünnepi összejövetelt szervez Miskolcon a mellműtött hölgyek tiszteletére.

A Gulágkutatók Nemzetközi Társasága tíz évvel ezelőtt jött létre a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának támogatásával civil kezdeményezésként.