Civil kurázsi

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Civil kurázsi

Három millió forint gyűlt össze annak a jótékonysági gálának köszönhetően, amelynek bevételét egy fogyatékkal élők számára is alkalmas egészség megőrzési központ edzőtermének kialakítására fordíthatnak.

A nemzetközi Nőnap alkalmából a Magyar Tudományos Akadémiai Bizottság Székházában zenés orvosi előadással tarkított ünnepi műsort tartottak március 8-án.

2004 óta több mint 1000 bohócdoktori vizitet végzett a Velkey László Gyermekegészségügyi Központ kis betegei körében dr. Tik Tak.

Igaz, első pillanatban megdöbbentek a kis betegek, ám a lufik, játékok és csokoládék láttán nyomban jobb kedvűvé váltak és feloldódtak. A küldetés tehát ezúttal is teljesíttetett.

Új támogatásnak örülhettek a B-A-Z Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórház Onkohaematológiai és Csontvelő-transzplantációs Osztály D részlegének dolgozói és kis betegei.

Hol tanácsot, hol könyvet ad, hol meg utazási lehetőséget szervez és kínál a jótékonysági akcióiról elhíresült Theodorovits Andrea, aki most ismét várja a jó szándékúak csatlakozását terve megvalósításához.

A Miskolci Farsangon is bemutatkozott a 18 éve működő Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat Közhasznú Alapítvány. A Gyermekrohamkocsit évente átlagosan 2100 - elsősorban súlyos, életveszélyes állapotú - gyermekhez riasztják.

Újabb baba-mama kórtermek kialakítását tervezi a Koraszülött-Újszülöttpatológiai Osztály.

Magyarországon évente ezer, ezerkétszáz méhnyakrákos beteget diagnosztizálnak. Szomorú tény, hogy csaknem 500 hölgy belehel a betegségbe. A betegség ma már száz százalékban gyógyítható akkor, ha idejében felismerik.

„A társadalomért vállalt felelősség olyan, mint a szeretet. Csak akkor igazi, akkor élő, ha belülről jön." - Mindkét idézet a Béres Alapítvány elnökétől, Béres Klárától származik.