Állategészségügy

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Állategészségügy

Sikeresen zárta állatkertünk a 2017-es esztendőt – mondta a Csillagpont Rádió kedd reggeli műsorában az intézmény gyűjteményi vezetője. Veress Tamás hozzátette: tavaly több mint 92 ezer látogatója volt az állatkertnek, ami 8 százalékkal több mint 2016-ban.

Lógyógyászat – alig félszázra tehető hazánkban e speciális állategészségügyi szakértők száma. Dr. Szeghő Zsolt állatorvos, a Észak-magyarországi Lógyógyászati Kft. Vezetője volt a vendégünk.

A perzsa leopárd pár, Tareca és Assim, 2017. december 16-án leopárd kölyökkel gazdagította a Miskolci Állatkert állományát. Az állatkert első perzsa leopárdja 2012-ben mutatkozott be látogatóknak. Tareca 2015-ben éppen két évvel ezelőtt –2017.

2017. december 31-ig valamennyi kutyatulajdonosnak be kell bejelentenie négylábú kedvencét az önkormányzatnál. Mármint Miskolcon.

Madzag – így nevezték az első kutyáját, a pulit dr. Magos Zsuzsának, Felsőzsolca állatorvosának, aki mellett mostanság már Kiskutya – merthogy így hívják – settenkedik a rendelőben.

A nyári hőség nemcsak az embereket viseli meg.  Állataink legyenek azok ház kedvencek, vagy éppen haszonállatok ugyanúgy szenvednek a melegtől, mint mi.  Nekik azonban csak mi nyújthatunk gondoskodásunkkal enyhülést.  Az Orpheusz Állatvédő Egyesület ebben az évben is...

fotók: Veress Tamás

Két fiatal szibériai tigris lakja ezentúl a Miskolci Állatkert tigriskifutóját. Az állatkert látogatói az elmúlt hetekben bizonyára hiányolták a csíkos nagymacskákat, mostantól azonban már láthatók a tigrislányok, akik idén lesznek négyévesek.

Illusztráció

Ismét nyílt nap a Miskolci Állategészségügyi Telepen (Miskolc, Fonoda u. 16.)! 2017. május 6-án, szombaton 10 és 14 óra között a Nyílt Napra várjuk ismét azokat, akik szeretnének megismerkedni a nálunk lévő állatokkal, szívesen sétáltatnak kutyát.