Állategészségügy

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Állategészségügy

Mese, Márvány, Menta és további hét testvére, nevelőszülőkre vár. Igaz, csak átmeneti jelleggel, hiszen ez a lényege a kölyöknevelő programnak, amelynek során civilek is részt vehetnek a Baráthegyi Vakvezető Kutya Iskola kutyakiképzésében.

illusztráció

Még nem mutattak ki hazánkban megbetegedést, de az egyik bulgáriai járványkitörés kapcsán a magyar eredet lehetősége is felvetődött.

Az Európai Unió legnagyobb állategészségügyi kihívásának nevezte az afrikai sertéspestist a Külgazdasági és Külügyminisztérium miniszteri biztosa, aki szerint a magyar sertéságazatot a betegség miatt akár 50 milliárd forintos veszteség is érheti, mivel Magyarország...

Drága és meglehetősen elavult az állami ebrendészeti ellátórendszer fenntartásába tartozó, kóbor kutyák befogadására alkalmas férőhely hazánkban. Ráadásul az utcán, tereken kószáló kutyák száma tizenötször több, mint az elhelyezésükre rendelkezésre álló hely....

A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület Bükki Helyi Csoportja már készül a tavaszra.

A kiválasztás után a kölyköt egy önkéntes kölyöknevelő felneveli, ezután következik a speciális képzés, amelynek végén a kiképző egy házi vizsgát tesz a kutyával. A következő lépcső a gazdi kiválasztása, amelyhez elengedhetetlen a szimpátia.

Sok-sok zsáknyi takaró, játék, eledel és tisztítószer gyűlt össze a II. Rákóczi Ferenc Megyei és Városi Könyvtár által, a Miskolci Állatsegítő Alapítvány pártfogoltjai javára meghirdetett akció keretében.

Nem ritka, hogy nagyragadozók kósza példányai tévednek át hazánkba a szomszédos országokból – gondoljunk csak Robira, a barnamedvére, aki a napokban vándorolt Magyarország területén, mielőtt befogták volna.

fotók: Veress Tamás

Idén a nyár is bőséges gyermekáldást hozott a Miskolci Állatkertben.

Hogyan tudhatjuk kisállatainkat biztonságban, ha üdülni megyünk, és nem vihetjük őket magunkkal? Többek között erre a kérdésre kereste a választ  Soós András aki Vincze Andrea állattenyésztő és kisállat panzió tulajdonossal váltott szót.