Állategészségügy

Újabb alpaka bébi született a Baráthegyi Majorságban

Ismét örömhírről számolhat be a Szimbiózis Alapítvány: alig egy hónappal az idei első alpaka születése után ma újabb kis jövevény érkezett a Baráthegyi Majorságba. Süti, a majorságban született nőstény alpaka egy egészséges kislánynak adott életet. Az újszülött édesapja Carlos, aki néhány éve külföldről érkezett, és ma már a majorság alpakacsapatának tagja.

Állategészségügy

Több mint 300 méhészet jelzett méhpusztulást az elmúlt hetekben, a magyar méhészek mintegy 10-20 százalékát érinti a probléma, az okok azonban egyelőre ismeretlenek - mondta az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnöke az M1 aktuális csatornán pénteken....

fotó: Hulik Tomas

Az elmúlt hetek hazai medveészlelései során tanúi lehettünk annak, hogy a nagyragadozók jelenléte aggodalmat kelthet a lakosság körében - még akkor is, ha ezekben az esetekben erre nem volt okunk.

Az állatterápia napjainkban elfogadott módszer az orvostudományban. Mindenki hallott már a terápiás kutyákról, lámákról vagy arról, hogy a cicák simogatásával csökkenhet a vérnyomásunk.

2018. június 17-én hajnalban Miskolcon készült egy telefonos felvétel, amelyen jól látható, hogy egy medve sétál a négysávos úton.

Nincs már nyomkövető a 2018. június 13-án a szlovák-magyar határ mellett elengedett medvén.

Hosszú volt az éjszakája a Bükki és Aggteleki Nemzeti Park Igazgatóság közel 20 munkatársának. 2018. június 13-án éjszaka ugyanis a szlovák-magyar határtól nem messze szabadon engedték azt a medvét, amely az elmúlt hetekben lázban tartotta az országot.

Gondozók és látogatók egyaránt örülhetnek az újabb jövevénynek, a Miskolci Állatkert és Kultúrpark legifjabb lakójának, a kis kúszósülnek. Ő már a hatodik, aki itt látta meg a napvilágot.

A közelmúltban a Szlovák Köztársaság területéről kis számban, de egyre gyakrabban érkező barna medvék hazánkban is megtalálták az élőhelyeiket.

A Nemzetközi Föld Napja Hálózat az idei évben a legégetőbb feladatok közül a műanyagmentesség ügyének kiemelt üzenetét tűzte zászlajára. A Föld Napja alkalmából 2018.

fotók: Veress Tamás

Az elhúzódó tél után végre itt a tavasz! Csupa virág a világ, méhek szállnak csapatban, lepkék, hangyák, bogarak napsugárban zsonganak.